Ana Sayfa
Bölüm
Bölüm Başkanından

BÖLÜM BAŞKANINDAN

Sevgili öğrencilerimiz,

Sizleri Bölümümüzde görmekten büyük mutluluk duymaktayız. Uluslararası İlişkiler Bölümünü tercih etmeniz, Bölüm Öğretim Üyelerinin bilgi ve becerilerinden faydalanma konusunda istekli olmanız, bizleri ayrıca gururlandırmaktadır.

Bölümümüzü her geçen gün sizlerden gelecek geri bildirimler aracılığıyla daha güçlü ve daha aktif hale getirmeye gayret ediyoruz.

Burada alacağınız eğitim sayesinde, öncelikle Uluslararası İlişkiler alanında disiplinler arası bir anlayışla kapsamlı bilgi edinmenizi arzu ediyoruz. Derslerimizin interaktif bir şekilde yapılmasını, sizlerin de farklı görüşlerinizi ders esnasında ifade edebilmenizi ve aynı zamanda takım ruhu içerisinde hareket edebilme kabiliyeti edinmenizi istiyoruz.

Sizlerin sosyal aktivitelere katılmanızı talep ediyoruz. Bu amaçla Bölüm Öğrenci Topluluklarına da ayrı bir önem ve destek vermekteyiz.

Uluslararası İlişkiler mezunlarının iş alanları her geçen gün artmaktadır. Sadece devlet kurumlarını düşünerek, kendi ufkunuzu daraltmamalısınız. Edineceğiniz üç özelliğiniz – analitik düşünme becerisi, yabancı dil ve disipline ilişkin mesleki bilgiler – sayesinde, sizler, çok rahatlıkla uluslararası ve bölgesel örgütlerde, uluslararası firmalarda, sivil toplum kuruluşlarında, araştırma merkezlerinde ve uluslararası yapılanmalarda yer alabilirsiniz.

ERASMUS programı çerçevesinde sizlerin AB ülkelerindeki bir üniversitede en az bir dönem eğitiminizi devam ettirmenizi hararetle destekliyoruz.

Üniversitemizin kütüphanesi her geçen gün gelişmektedir. Basılı ve elektronik kitap sayımız, 4,5 milyonun üzerindedir. Öğrencilerimize ödünç dizüstü bilgisayarlarda verilmektedir.

Üniversitemizin civarında çok sayıda öğrenci yurtları bulunmaktadır. Bu nedenle Sakarya’da barınma konusunda sıkıntı yaşamanız mümkün değildir. Zaten Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü de, şehir merkezine çok yakındır. Ulaşım kolaylıkla yapılabilmektedir.

Genç ve dinamik bir akademik kadromuz vardır. Her geçen gün bu kadromuz genişlemektedir. Bu genç arkadaşlarımız, kendi sahalarında akademik bilgi ve becerilerini geliştirme konusunda yoğun çalışmaktadır.

Her yıl çok sayıda akademik toplantılar düzenliyoruz. Sizleri de bu toplantılarda görmek istiyoruz.

Yine her yıl sizleri mesleğinize ilişkin olarak çeşitli devlet kurumlarına ve özel kuruluşlara ücretsiz götürmekteyiz. Bu programlara katılmanızı istiyoruz.

Kapımız her zaman öğrencilerimize açıktır. Sorunlarınızı, taleplerinizi ve görüşlerinizi tarafımıza iletirseniz çok memnun oluruz.